Traumatologs/ortopēds/vertebrologs Edgars Svolaks - Ārstu neprofesionalitāte
2023.gada jūlijā krītot guvu astes kaula traumu, pēc kuras nekavējoties devos uz Vidzemes slimnīcas uzņemšanas nodaļu.
Slimnīcā veica RTG izmeklējumu un pēc tam apskatīja vertebrologs Edgars Svolaks, konstatējot tikai astes kaula sasitumu.
2024.gada maijā sāka sāpēt mugura, tāpēc devos pie rehabilitologa, veicu tolaik nozīmētās procedūras (magnētterapiju, ultraskaņas terapiju, masāžas, slinga terapiju, HILT lāzerterapiju), devos arī pie manuālā terapeita, un viss iepriekš minētais veselības stāvokli tikai pasliktināja.
Jūnijā veicu datortomogrāfiju un atkārtoti vērsos pie Edgara Svolaka, ņemot vērā, ka sāpes nemazinājās. Edgars Svolaks uzstādīja mugurkaula jostas daļas spondilozes, spondilartozes, L4-S1 disku protrūzijas, kā arī fasešu locītavu sindroma diagnozes.
Tāpat Edgars Svolaks nozīmēja veikt muguras epidurālās blokādes.
Papildus veicu magnētiskās rezonanses jostas daļas izmeklējumu MFD veselības centrā.
Jūlijā un augustā veicu muguras epidurālās blokādes (2 reizes) Orto klīnikā pie anestezioloģes Agneses Ozoliņas, pēc kurām sāpes mugurā tikai pastiprinājās.
Pēc pēdējās blokādes anestezioloģe ieteica pēc mēneša ar viņu sazināties par blokādes rezultātiem un tābrīža veselības stāvokli. Nosūtīju rakstisku ziņu ar blaknēm, kuras radušās pēc blokādēm, uz kuru atbildi neesmu saņēmusi vēl šodien.
Pecāk septembrī Veselības Centrā 4 devos pie algologa/ rehabilitologa Matīsa Mežala, kurš arī nozīmēja lietot muskuļu atslābinošos medikamentus 3 nedēļas un pēc tam veikt muguras blokādes, par piedāvāto ārstēšanas metodi vien piebilstot, ka efektivitāte tādai ir 50/50.
Secinot, ka medikamenti nepalīdzēja, arī atkārtotas muguras blokādes veikt nevēlējos, jo pirmās divas reizes nebija nekāda efekta. Novembrī pierakstījos Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcā pie neiroloģes Marijas Roddates.
Vizītes laikā izklāstīju līdz šim neveiksmīgi pielietotās ārstēšanas metodes. Aprakstīju šī brīža sāpes un problēmas. Pēc apskates Marija Roddate diagnosticēja astes kaula lūzumu, kā rezultātā visas līdz šim pielietotās ārstēšanas metodes ir bijušas veltīgas jau no sākuma nepareizi uzstādītas diagnozes dēļ.
Secinājumi:
1) Šobrīd nepareizas ārstēšanas rezultātā ir iztērēti 1186€. Turpmāk ārstēšana tiks veikta Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas dienas stacionārā, veicot atkārtotu magnētisko rezonansi un citus nepieciešamos izmeklējumus, lai uzsāktu atbilstošu ārstēšanu un rehabilitāciju.
2) Ārsti neaplūko izmeklējuma attēlus, bet gan akli paļaujas uz izmeklējuma aprakstu (kas reizēm mēdz būt kļūdains), attiecīgi uzstādot nepareizas diagnozes.
Komentāri (2)
Pilnīgs pizģets ar tiem ārstiem.
Šis tā saucamais "ārsts" ir galīgi garām, draņkis.