www.sudzibas.lv Ināra Smilga bērnu psihiatrs Nepareizas diagnozes un sazāļošana

Ināra Smilga bērnu psihiatrs - Nepareizas diagnozes un sazāļošana

2019.gadā vērsos pie Ināras Smilgas ar vecāko dēlu, kuram bija mācību traucējumi un sākās neprecizētas veselības problēmas. Tā kā mūsu BKUS rindas pie psihiatra ir gadu garas, nolēmu vērsties pie privātārsta, jo bērna veselība bija pirmajā vietā. Smilga ārstēja viņu dažus mēnešus, un ārstēšanas laikā uzstādīja diagnozi OKT, izrakstīja zāles, kuru dēļ bērns vispār nav varējis būt klātesošs mācībās - stundā varēja aizmigt, mācības, protams, noslīdēja vēl vairāk, jo, kā viņš pats saka, ka pat neatceras, ka gāja uz skolu. Pēc trīs tādiem bezjēdzīgiem sazāļošanas mēnešiem nomainīju ārstu un jauna daktere nostabilizēja bērnu burtiski viena mēneša laikā, sakārtoja zāles un diagnoze beigu beigās izrādījās vienkārši depresīvi traucējumi. Viss būtu labi, ja dīvainā Smilgas ārstēšana beigtos uz mana dēla, kas toreiz bija pusaudzis. Bet diemžēl toreiz 2019.gadā man līdzi uz klīniku nāca mana mazā meita (5gadi). Smilga nezkāpēc uzdeva viņai jautājumus un vienā jaukā dienā pateica man, ka arī meitai ir psihiski traucējumi. Parunāja ar viņu bez manas klātbūtnes, konstatēja, ka šai ir bailes, izmantoja zīmējumu metodi. Izrakstīja arī meitai zāles pret trauksmi. Tā kā es redzēju, ka dēlam ārstēšana nepalīdz, pēc zāļu izrakstīšanas meitai es nomainīju psihiatru un, protams, meitai nekādas zāles, ko izrakstīja Smilga nedevu. Bērnam viss bija labi. 2023.gadā manai meitai konstatēja smagu, neārstējamu slimību. Vēl joprojām ir nepieciešamas neirologa, psihiatra, algologa konsultācijas. Bet tā kā esmu šķīrusies ar meitas tēvu, viņš bez manas ziņas aizveda meitu pie Smilgas un viņa priecīga izrakstīja meitai zāles, kas iemidzina nevis ārstē BKUS uzstādīto diagnozi. Pie tam norāva tās zāles, ko meita bija lietojusi jau vairākus mēnešus. Nu, tagad bijušais pa kluso sazāļo manu meitu, kad neesmu ar viņu. Esmu informējusi Smilgu par diagnozi, par situāciju ģimenē, bet viņa turpina sazāļot manu bērnu ar nepareizām zālēm. Šogad jau otro reizi esmu vērsusies Veselības inspekcijā.

P