naudas konts - vai tiešām SEB banka
SEB bankā pēc tuvinieka nāves nav iespējams izņemt ne santīmu mirušā bērēm pat mirušā dēlam uzrādot visus nepieciešamos papīrus., -miršanas apl, savu dzimšanas apl., pasi, !!!bet jebkurā citā bankā, pēc tuvinieka miršanas divu nedēļu laikā varu izņemt summu līdz 200Ls kas būtu paredzēta bērēm.un ja konta atlikums mirušajam sastāda 100Ls, tad lai es tiktu šai naudai klāt man jāiet pie notāra jāmaksā 70Ls un tikai tad gada laikā es saņemšu šos 100Ls. vai nav stulbums. un ja man nav tie 70Ls ko maksāt notāram tad mirušā tuvinieka nauda paliek mūžīgi SEB BANKAS KONTĀ!
Bet par to vajag padomāt it sevišķi pensionāriem, kur glabāt naudu. jo Seb bankā naudu var saņemt tikai notāra apstiprinātiem papīriem un mantiskiem pierādījumiem, un tas var vilkties līdz pat 1gadam un vairāk.
Komentāri (9)
Nākošgad, kad valstij būs jāsāk atmaksāt parāds, visi banku konti tikšot iesaldēti, jo valstij vairs nekas nepieder, tikai tārpu izēsta čaula.
Pareizi darīja, ka nedeva!Jo kā tad Tavuprāt banka var zināt, ka tiešām tās bēres rīkosi?Un ko, ja beigās izrādās, ka esi izslēgts no mantojuma un īstie mantinieki bankai prasīs šo summu izmaksāt?Bankai no saviem līdzekļiem to sponsorēt vai?
P.S.Izsaku līdzjūtību par tuvinieka zaudēšanu! ;)
Pirmkārt, bankai nekas nepaliek, mirušo cilvēku nauda no kontiem tiek pārskaitīta uz valsts kasi. Otkārt, iesaku iepazīties ar LR likumdošanu, kādā veidā un kas var tikt pie miruša cilvēka konta (naudas).
Līdzjūtība tuviniekiem.
Vispirms ir jāapstiprinās mantošanas tiesībās un jāsaņem mantojuma apliecība pie notāra, ja starp mantiniekiem nav strīda. Banka nemaz nedrīkst neko izmaksāt, ja šādas apliecības nav, jo, tiešām, kā Saulīte pareizi raksta, nevar izslēgt, ka, piem., parādās kāds testamentārais mantinieks, mantinieks var būt atstumts no mantošanas, mantojuma atstājējam var būt vairāki kreditori, piem., palikušas parādsaistības, kuras tad pēc likuma jāuzņemas tam, kas pieņems mantojumu. Rezultātā pat var sanākt, ka parādu vairāk nekā ieguvuma.
Starp citu, ir cits variants-daudz vienkāršāks. Tas protams der, tikai tad ja dzīvojāt kopā ar mirušo. Vienkārši interneta bankā no mirušā konta pārskaitīt uz savējo un viss.
Līdzjūtība piederīgajiem!
Pilsoni - Tevis aprakstītais vienkāršais variants ir krimināli sodāms
Man bija līdzīgi SEB, kad gribēju aizvērt viņsaulē aizgājušā vectēva kontu. Naudu izņemt nosacīti nebija problēmu, jo bija piekļuve bankas kartei un pinkods arī bija. BET, ja gribot aizvērt kontu, tad vajag notāra izziņu un viss. Ne miršanas apliecība ne kas cits nevienu neinteresēja.
Sveiki, pati strādāju bankā, un varu pateikt, ka izņemt naudu pēc klienta nāves ir iespējams, tikai iesniedzot bankā mantojuma apliecību, ko izsniedz notārs. Jo iespējams, ka izņemot Jūs eksistē arī citi mantinieki! Un tad notārs sadalīs noteiktajās daļās esošu mantojumu.
Līdzjūtiba tuviniekiem.
Vēl SEB bankai ir viena negatīva iezīme. Drīzāk tā ir maskēta iedzīvošanās kāre. Kāpēc Swedbank bankomāts apkalpojot klientus pirmo izsniedz karti un pēc tam naudu? kāpēc šādu ērtību nepiedāvā SEB automāti?
Lieta tāda, ka ļoti bieži izņemot naudu atstāju SEB karti bankomātā, kas vēl ne reizi nav noticis ar SWED bankas automātu. Un neesmu vienīgā kas par to sūdzas. Neviens neaizmirsīs no aparāta paņemt naudu, bet kartīti gan. Agrāk kartes atjaunošana maksāja eiro 3.00, tagad jau eiro 5.00.
Un ja cilvēks pāris reizes gadā atjauno karti, tad padomājiet kādas naudas summas bankā nogulsnējas uz šīs tīši noregulētās funkcijas rēķina!
Un katru reizi par to stāstu SEB filiāles darbiniekam. Reakcijas nekādas! Tagad jau rakstu, bet 100%, ka reakcijas nebūs nekādas...