www.sudzibas.lv MAXIMA Darbs uzņēmumā

Maxima - Darbs uzņēmumā

Vēlos izteikt sūdzību par problēmām, kas jau ilgu laiku ir aktuālas darba vietā. Darba vide neatbilst gaidām, un tas attiecas gan uz pienākumu sadali, gan uz attieksmi pret darbiniekiem. Pirmkārt, ir skaidri redzams, ka pienākumi ir sadalīti ļoti netaisnīgi: daži darbinieki ir spiesti strādāt uz izsīkuma robežas, kamēr citiem tiek piešķirti vieglāki darbi un izdevīgāki darba grafiki. Tas rada saspringtu un netaisnīgu atmosfēru.

Turklāt vēlos norādīt uz pastāvīgo spiedienu, kas izpaužas kā paskaidrojumu rakstīšana par jebkuru sīkumu. Tā vietā, lai risinātu reālās darba problēmas, uz mums tiek izdarīts spiediens, kas tikai pasliktina situāciju. Maxima darbiniekiem atliek samierināties ar “pātagu”.

Vēl viena nopietna problēma ir attieksme pret darbinieku psihisko veselību. Vadība bieži vien neuztver nopietni jautājumus, kas saistīti ar darbinieku emocionālo un psiholoģisko labklājību. Acīmredzamas stresa un izdegšanas pazīmes tiek ignorētas, un darbiniekiem vienkārši tiek piedāvāts “savākties” vai ignorēt savas sajūtas, kas ir neprofesionāla un kaitīga pieeja. Šāda attieksme rada darba Vidi, kurā darbinieki nevar justies droši un saņemt nepieciešamo atbalstu, kas tikai pasliktina viņu stāvokli un samazina produktivitāti.

Jebkādi mēģinājumi izteikt sūdzības vai pievērst uzmanību konfliktiem starp kolēģiem tiek ignorēti. Ja darbinieks no vienas maiņas norāda uz problēmām ar kolēģi no citas maiņas, vadība nesniedz atbildi un nerisina situāciju. Tas noved pie tā, ka darbinieki turpina saskarties ar grūtībām, piedzīvojot spēcīgu stresu un izdegšanu.

Papildus iepriekšminētajam, mēs saskaramies ar negatīvām reakcijām no klientiem, kuri reizēm izsaka savu sašutumu par precēm vai veikala akcijām. Mēs saprotam, ka klienti var just vilšanos, taču bieži vien viņu neapmierinātība izpaužas aizskarošos izteikumos, kliegšanā un pat fiziskas vardarbības draudos. Neskatoties uz to, vadība prasa no mums izturēt šādu uzvedību, kas ne tikai rada ārkārtīgi nelabvēlīgu atmosfēru darba vietā, bet arī apdraud mūsu drošību. Mēs uzskatām, ka neviens nedrīkst pakļauties šādai attieksmei un lūdzam nodrošināt atbilstošu atbalstu un aizsardzību darbiniekiem.

Lūdzu, pievērst uzmanību šiem jautājumiem un veikt pasākumus, lai radītu taisnīgākus un atbalstošākus darba apstākļus, kur nav vietas jebkāda veida diskriminācijai. Pašreizējā situācija izraisa nopietnas bažas un stresu daudziem darbiniekiem, un būtu vēlams, lai vadība veiktu reālus pasākumus tās uzlabošanai.

3 st atpakaļ

J

S Smadzen'sVaig? 2 st atpakaļ

Pēc pieredzes saku, bēdz no apkalpojošās sfēras kā žīds no krusta. Priekšniecībai vienalga, atlaidīs un atradīs citu darbinieku.