Luminor Bank - Обман

28.05.2024 из SEB банка был совершенен платёж на счёт в LUMINOR банк был совершён мошеннический платёж. И получателем была указана я. Как будто платёжна моё имя и мой счёт. 30.05.2024 меня приняли в LUMINOR банке и заверили,что счёта у меня в их банке нет. А счёт на который ушли деньги принадлежит другому лицу. Заявление составили. Обещали помочь, а сами в возврате платежа по запросу SEB банка отказали. Украли деньги и не хотят возвращать. Счёт есть, а получатель не тот, кто указан! И при этом они имеют наглость не возвращать средства. Прошу разобраться в данной ситуации и вернуть деньги обратно на мой счёт в SEB банк

21.06.2024

Компания получила уведомление об этой жалобе

Luminor banka 26.06.2024

Labdien!
Paldies, ka dalāties ar savi pieredzi. Mums ir žēl, ka esat kļuvusi par upuri krāpšanas shēmai un vēlamies sniegt Jums papildu skaidrojumu. Lai banka varētu izpildīt pārskaitījumu, klientam maksājuma rīkojumā ir jānorāda unikālais identifikators - saņēmēja konta numurs IBAN formātā. Saņemot maksājumu, banka nepārbauda, vai unikālais identifikators atbilst pārējai saņēmēja informācijai, kas norādīta maksājumā, piemēram saņēmēja vārdam un uzvārdam.
Lai turpmāk izvairītos no šādām situācijām, aicinām ar rūpību izvērtēt katru plānoto maksājumu un operāciju un, kolīdz ir aizdomas par krāpniecību, sazināties ar savu banku.
Ja, Jūsuprāt, ir notikusi krāpniecība, aicinām vērsties Valsts Policijā. Ja Valsts Policijai būs papildu jautājumi par šo gadījumu, esam gatavi sniegt visu izmeklēšanai nepieciešamo informāciju.
Ar cieņu
Luminor