Dzintara melodija - Neveselīga darba vide un organizācija, kur strādāt un atrasties
Un tagad būs stāsts par šo “burvīgo” iestādi gan no darbinieka, gan tā, kas tur uzturās / - ies puses.
Šī iestāde vairs nav franču, bet vietējo pārpirkts īpašums, tāpēc arī pa gadiem ir notikusi tāda degradācija, kāda tā ir pašlaik.
Drausmīga iestāde, kas sevi reklamē kā kvalitatīva un augstvērtīga aprūpe utt. , tad nekā no tā tur nav un pie esošā histēriskā, rupjā un despotiski autoritārā vadības līmeņa tur nebūs. Tas viss ir feiks, gan mājaslapa, gan citi tīkli, jo tikai atrodoties tajā smirdošajā sistēmā var redzēt un saprast visas nianses, ar ko tur ir un būs jāsaskaras gan kā klientam, gan kā darbiniekam.
Vizuāli, protams, izskatās glīti un patīkami, bet realitātē darbinieki ir nenormālā pārslodzē, ar neadekvātu darba apjomu (aprūpes personālam vairāki desmiti aprūpējamo, medmāsām pat līdz 50-100, kas ir slima suņa murgi) . Un, ja nepakļausies un nevēlēsies darīt kā despoti vergturi vēlas, tad rēķinies, ka iekļūsi melnajā nespējnieku sarakstā, kas viņiem protams, nav vajadzīgs. Atpūtas pauzes nav, ideāli, ja vari strādāt visu laiku nonstopā.
Tajā čuhņā ir nepieciešami nevis darbinieki, bet herākli-Zirgi, kas var bezjēgā strādāt un pakļauties tizlās vadības lēmumiem, kliegšanām un apsaukāšanai. Tur ir ļoti un būs liela darbinieku mainība, nevis mēnešu, bet jau nedēļu griezumā, kas liecina par to, ka zivs pūst no galvas.
No darbinieka perspektīvas raugoties šī ir kolonija ar koncentrācijas nometnes elementiem, jo vadībā ir ielikteņi, kas pilnīgi neko nesaprot kā šādai iestādei būtu jāfunkcionē, lai tā atbilstu, tam ko nu viņi tur raksta par kvalitāti un atbildību. Jaunpils ielā nesenā vadībā ir iekļuvusi neadekvāta persona (iepriekšējā nebija labāka) , kas tikai zin kā funkcionē koncentrācijas nometņu darbība (vajāšana, valdonīgums, kliegšana, apsaukāšanās, pazemošana) blonda ieliktene bijušā soc darbiniece, kas vispār neko nejēdz no vadības un medicīnas, un to, kā komunicēt un vadīt lielu darbinieku kolektīvu. Tur ir jābūt pilnīgi slimam, lai tur ietu strādāt ilgtermiņā, tāpēc arī tur strādā tikai, lai līdz pensijai novilktu, jaunie tur nāk un iet, un bēg prom, kamēr var, kad ir iepazinuši realitāti. Jo, ja iesēdēsies, tad tie despoti pārņems savā varā, un tad jau no tās purva bedres grūti būs izkļūt.
Darbinieki ir vajadzīgi tādi, kas nekam neiebilst, visu automātiski un bez ierunām pieņem un nespēj, vai pat nevēlas cīnīties par savām tiesībām. To tie despoti lieliski ir iemācījušies pa vairākiem gadiem izmantot. Galvenais ir sākumā pieklājīgi ievilināt iekšā, un tad vajag lielu prāta skaidrību, lai saprastu kādā bedrē esi nonācis un bēgt no turienes.
No klientu viedokļa, būs aprūpēti formāli, ja ir staigājošs, tad situācija varbūt būs labāka. Radiniekiem tiek radīts iespaids par elitāru iestādi, jo ārēji taču izsaktās ui, bet apakšā ir fui.
Ēdināšana netbilstoša geriatrisku cilvēku vajadzībām, daudz glutēnu saturošu ēdienu, maz augļu un dārzeņu. Augļu tik pat kā nav, ābols labākā gadījumā. Launagā saldināti jogurti, cepumi, sieriņi, vai prjaņiki. Tas nav atbilstošs uzturs vecāka gadagājuma cilvēkiem. Par zivīm vispār var aizmirst. Ja cilvēks ir ar alerģijām, vai nelieto noteikta veida ēdienus, tad variet aizirst, ka ar to rēķināsies, un varēsiet prasīt radiniekiem. Tikai specifiskas diētas, gk. , cukura diabēts, tiek kaut kas nodrošināts, bet gadās arī, ka nav.
Aprūpe formāla, būs ilgi jāgaida uz darbinieka atnākšanu, jo darbinieki ir nenormāli pārslogoti un nodzīti. Izgulējumu kontrole/profilakse formāla, papīra aizpildīšana.
Ļoti nenormālos apjomos tiek izmantots sedējošais līdzeklis halperidols. Tāpēc arī cilvēki kļūst apātiski, lai mazāk traucē darbiniekus, jo ja nav sūdzību un vajadzību, tad jau labi. Ļoti maz ir rehabilitācijas darbs, jeb vispār tāda nav. Fizioterapija formāla, jo nav atsevišķs darbinieks, kas tikai ar to nodarbojas (ietaupa uz cilvēkresursu rēķina, kas jau saprotams pie šādas vadības) . Atmiņas un cita veida treniņi ar nelielu pievienoto vērtību ilgtermiņā, bet sedētiem cilvēkiem jau nevajag. To izmanto galvenokārt tie, kas spēj staigāt.
Medicīniskā aprūpe galvenokārt tikai medikamentu izdales līmenī, vitālie rādītāji pēc nepieciešamības. Pārsiešanas materiāli netiek izmantoti no atsevišķiem steriliem iepakojumiem, bet no viena kopēja iepakojuma, kas rada infekciju pārneses risku. Daudzas medicīniskās manipulācijas tiek izpildītas nepareizi, ne tā kā slimīcā un pareizi vajag, lai izvairītos no infekciju riska.
Pilnīgi nekādas izstrādātas instrukcijas attiecībā uz dažādām medicīniskām situācijām, ārkārtas stāvokļiem un medikamentu apriti. Tāpēc viss paliek darbinieka pārziņā un interpretācijā. Tehniskais aprīkojums zemā līmenī, ko izmanto izpildes līmeņa darbinieki.
Aktivitātes minimālā izpildes līmenī, bet tikai 1 reizi, un arī tiem, kas ir spējīgi atnākt. Neviens pie guļošiem cilvēkiem nenāks un ar viņiem rehabilitācijas ietvaros nenodarbosies nekad. Tikai staigājošiem vēl ir kaut kāds minimums nodrošināts, bet diezgan sliktā izpildes kvalitātē. Tomēr tās aktivitātes nevar nosaukt par rehabilitāciju, formalitāte un tikai. Cilvēkus ar izteiktu demenci vai citām deģeneratīvām saslimšanām atstāj vispār pašplūsmā, ar viņiem nenodarbojas, neparunā, jo no sērijas, viņš taču tāpat neko nesaprot, kāda jēga, tikai pamatvajadzības un viss. Ārpus iestādes aktivitātes vispār netiek piedāvātas.
Kopsavilkumā:
ja vēlaties strādāt, vai plānojiet to darīt, tad tā ir īstā vieta, ja jums patīk:
1. Regulāra aprunāšana, uzraudzība, kontrole, novērošana un bosings, mobings jau no pirmajām dienām no visa līmeņa darbiniekiem
2. Regulāra kliegšana un apsaukāšana no augstākās vadības puses bez jebkādiem sirdsapziņas pārmetumiem, īpaši ikrīta sapulcēs, arī pazemošana visu priekšā
3. Strādāt bez Veselības apdošināšanas
4. Būt atbildīgiem par vairākiem desmitiem cilvēku, un ar mieru paņemt vēl un vēl
5. Strādāt bez individuāliem aizsardzības līdzekļiem, vai speciāla aprīkojuma, kas saistīts ar cilvēku pārvietošanu, celšanu, pozicionēšanu
6. Strādāt par kapeikām
7. Tikt novērotiem ar novērošanas kamerām (t. S. , arī nelikumīgi) no trešajām pusēm, ko uzstāda radinieki istabās
8. Novest sevi līdz Veselības degradācijas pakāpei
9. Strādāt bez slimošanas, īpaši ilgtermiņa
10. Iesniegt grafiku par darba dienām vairākus mēnešus uz priekšu, kas nemainās, ja mainīsies tad iekļūsi atkal nespējnieku grupā
11. Cirkam līdzīga obligātā Veselības pārbaude, kurā pat neirologam ir darbs cirkā, jo formāli tiek atzīmēts, ka darbiniekam nekā nav, kaut gan ir būtiski Veselības traucējumi, kas ierobežo strādāt herākla režīmā. Turklāt netiek ievēroti nekādi privātuma aspekti, cits par citu var visu dzirdēt un redzēt. Cirks, ar pazemojuma un formalitātes likumdošanas prasību izpildi.
12. Ka nerūpējas par darbinieku labklājību, bet gan nodarbojas ar regulāru psiholoģiski-emocionālo teroru
13. Parakstīt tos dokumentus, ko mēģina iesmērēt, lai būtu izdevīgāk despotiem
14. Pusdienu pauzes neņemt, un nevēlēties tās ieturēt ārpus iestādes
15. Strādāt virsstundas un jau nākošās maiņas, bez obligātās likumdošanā noteiktās diennakts Atpūtas
16. Būt visu laiku emocionāli izdegušiem un novārgušiem
17. Runāt krievu valodā, pat darbinieku līmenī, jo daži pat atļaujas vispār pateikt, ka nerunā latviski un to nedarīs, jo neko nesaprot
18. Ukraiņi, kas parāda ka var strādāt kā herākli un tam nepretoties, un despotus pieradina, ka viens darbinieks var visu, un gribēsiet strādāt tāpat kā viņi
19. Risks saķert kādu infekcijas slimību (hepatītu, vai vēl sliktāk) , strādājot ar cilvēku, īpaši ja darbs ir ar saistīts ar bioloģisko materiālu.
20. 13 alga decembrī, līdz 500eur, ja labi esiet pārslodzē un neadekvātā apjomā vergojuši visu gadu regulāri un līduši pakaļā despotiskai vadībai, tad tā būs kā formāla kompensācija par tām ciešanām un pazemojumu kādu ir bijis jāizcieš. Tomēr, ja esiet iebilduši un neesiet pakaļā līduši vergturiem, tad nebūs nekas, vai kādi 77eur, kas skaitās sanitāra prēmija.
Ja vēlaties nākt dzīvot, tad noteikti jums patiktu:
1. Atrasties vidē, kurā būsiet realitātē viens un pamests (tikai formāli aprūpēts) , jo ir jāspēj pierādīt radiniekiem, ka viss ir kārtībā. Bet, kas notiek pēc tam, ir cita realitāte
2. Ka darbinieki jūs aprunā par jūsu spēju/nespēju
3. Formāla pamatvajadzību aprūpe un medicīniskais nodrošinājums bez pareizas/korektas to izpildes
4. Viendabīgs un uzturvielām nabadzīgs uzturs
5. Neregulāras aktivitātes, un vispār to trūkums, ja esiet gulošs
6. Medicīnisko manipulāciju nepareizas izpildes risks
7. Ilga gaidīšana uz darbinieka palīdzību
8. Balss pacelšana par to, ka jums nepieciešama palīdzība attiecībā uz pamatvajadzību īstenošanu (īpaši, ja tas ir regulāri)
9. Ka ar jums neviens atsevišķi nenodarbojas, neparunā, un aktivitātēs neiesaista
adoro latīniski nozīmē cienīt, apbrīnot, mīlēt un godāt – tās ir pamatvērtības, kas veido mūsu attieksmi gan pret senioru rezidenču iemītniekiem, gan mūsu darbiniekiem.
Lūk šis ir bulšets, jo attieksme pret darbiniekiem ir pazemojoša un cilvēka vērtības nerespektējoša! Vajag tikai vairāk klientu, kas dod lielākus ienākumus, bet mazāk darbiniekus, kuriem var uzgrūst 2-3 normālu darbinieku darba apjomu, lai ietaupītu līdzekļus uz darbaspēka izmaksām. Tāda ir un būs šīs iestādes realitāte, ko zinās tikai retais, vai tas, kurš riskēs un plānos tur strādāt.
Pievienot komentāru