Viktors Fjodorovs - Kavē terminus, neizpilda darbus, slikta kvalitāte, krāpšana
Nekādā gadījumā nesadarbojieties ar Viktoru Fjodorovu un koka-modulumaja.lv no Ķekavas. Termiņus kavē bezgalīgi, telefonu lielākoties neceļ un neatzvana. Darbus līdz galam nepabeidza un negrasās pabeigt. Viktors Fjodorovs par darbu pabeigšanu prasa papildus naudu, kaut visa Līguma noteiktā summa ir jau bijusi apmaksāta. Izpildītie darbi ļoti sliktas kvalitātes. Kad norāda uz neatbilstībām projektā, apgalvo, ka taisot saskaņā ar Līgumu nevis projektu (!).
Galvenie punkti, kam jāpievērš uzmanība šo uzņēmēju projektos, ir:
1) Ja māja sastāv no vairākām daļām, obligāti jāpievērš uzmanība šo daļu savienojuma vietai. Šie uzņēmēji veicot savienošanas darbus neizmanto vispār nekādus (!) blīvēšanas elementus ne sienās ne grīdās ne griestos. Mēs iztērējām ļoti daudz laika frēzējot grīdā caurumus lai būtu vieta kur vismaz kaut kādu blīvēšanas elementus iestrādāt. Sienām līdzīgi, un kvalitatīvi iestrādāt blīvējumu jau pēc mājas daļu savienošanas nav iespējams!
2) Sienas pīrāgs mūsu gadījumā no iekšas uz āru "48mm sienas brusa - kokšķiedras plātne (tikai vietām) - ekovate - osb - gaisa sprauga - fasādes dēlis". Nākotnē ar šo varētu būt ievērojamas problēmas, jo osb ir tvaika necaurlaidīgs, bet tvaika necaurlaidīgam materiālam jābūt iekšpusē nevis ārpusē. Tāda tur diemžēl nav, jo plēves nekur nav bijušas izmantotas.
Īss problēmu uzskaitījums vispārēja priekšstata gūšanai:
I. VISPĀR NETIKA IZDARĪTS
1. Jumta notekcaurules (notekas un teknes) - materiālus pēc ilgas atgādināšanas atveda, bet neuzstādīja
2. Polikarbonāta jumtiņi virs 2 ieejām - nav
3. Koka ieejas kāpnes pie 2 ieejām - nav
4. Siltinājums slānis griestos un sienās (EKOWOOL Premium ekovate) - netika iepūsts, prasīja papildus naudu
5. Ūdens, kanalizācijas izvadi - netika izveidoti
6. Mājas daļu savienojuma vietā nosedzošie elementi
7. Bēniņu lūka
8. Vannas istabā/tualetē ūdens caurules - kaut kas bija iesākts veidot, bet nesakarīgi. Nācās visu izmest un pārtaisīt.
9. Griestu un sienu apdares elementi ap mājas daļu savienojuma zonu.
II. NEATBILSTĪBAS PROJEKTAM
1. Pamatu izbūve tika veikta uz projektam neatbilstošām šķembām, bez augsnes blīvēšanas. Pamatu bloku augstumu atšķirības 11cm. Nācās maksāt citam uzņēmuma lai visu pārtaisa normāli.
2. Pamatu slānī nav izmantota projektā paredzētā Remmers PBD 1K hidroizolācija (un vispār arī nekāda cita)
3. Projektā grīdas sastāvs paredz divus slāņus ar EKOWOOL Premium ekovate (200mm,150mm) ar kopēju biezumu 350mm. Izmērot dabā grīda izveidota pavisam citādi - ar vienu slāni, kurā iepūsts tikai 180mm slāni (neblīvi).
4. Projektā jumtam paredzētas 500mm pārkares. Izbūvēts praktiski 100 mm, mājas galos laikam nedaudz vairāk, bet jebkurā gadījuma pat ne puse no projektā norādītā.
III. DEFEKTU UZSKAITĪJUMS
1. Lielākajam logam rāmis salauzts, nomaiņu veica pēc mēnešiem ilgas atgādināšanas. Maiņas laikā ārējā palodzē precīzi pa vidu ieskrūvēja jumta skrūvi (!)
2. Daļai logu ārējās palodzes izbūvētas ar slīpumu ēkas virzienā, ūdens sūcas sienas konstrukcijā.
3. Lielā loga palodze ir sabojāta transportēšanas laikā. Netika nomainīta.
4. Terases durvju aile bija izbūvēta neatstājot vietu grīdas segumam. Pēc vairāku mēnešu atgādināšanas durvis pacēla augstāk, bet zem durvīm palika caurums gan iekšā, gan ārā un to pat negrasījās aizdarīt pieklājīgi. Ārpusē ūdens sūcas sienas konstrukcijā.
5. Terases ārdurvis ar caurumu savienojuma vietā, citas logu firmas pārstāvis pat nevar ieteikt risinājumu, saka ražošanas brāķis.
6. Daļa starpsienu bez pildījuma (nav ielikta akmens vate), norobežojošais kartons vietām ir, pārējās nav (jāelpo vates putekļi)
7. Gan fasādes, gan iekšā sienām un griestiem izmantoti slapji dēļi. Pēc žūšanas starp dēļiem spraugas.
8. Dēļi bija ne tikai zaļi, bet arī ļoti nekvalitatīvi. Visas iekšējās sienas nācās pārslīpēt, bet diemžēl tas nepalīdz pret daudzajiem zariem un sveķiem (un visus defektus un propellerus nemaz nav iespējams izslīpēt).
8. Fasāde bija krāsota tikai pēc salikšanas. Pēc dēļu izžūšanas fāzes un gropes nesmukas bez krāsas un nav aizsargātas no nokrišņiem un saules. Nācās visu mājas fasādi pārkrāsot vēlreiz.
9. Elektrības vadi visur savilkti pa vienam vadam nevis pa atsevišķiem vadiem uz katru lampu vai caur sadales kārbām. Uz vienas līnijas ir gan lampas gan kontaktligzdas, gan pat āra kontaktligzda (!)
10. Elektrības vadi arī āra apgaismojumam izmantoti baltie, bez UV aizsardzības.
11. Plītij un cepeškrāsnij vadiem dzīslu diametrs 1.5mm. Nācās pārtaisīt uz pieklājīga šķērsgriezuma.
12. Projektā apkurei paredzēts siltumsūknis, bet nekādi vadi nebija izvilkti. Rezultātā jāpārjauc siena.
13. Velkot vadus bēniņos griestu dēļos izurbti caurumi un izlaisti/izmesti vadu gali. Spraugas ar līmlentēm vispār nav aizlīmētas. Vienkārši - lai birst ekovate uz galvas. Tas pats kartona savienojuma vietās un galos - nav nekur nekas salīmēts. pa spraugām var redzēt istabu = lai birst ekovate uz galvas. Paši vadi, protams, savilkti visur pa taisno (pa diagonāli) nevis piestiprināti kārtīgi pie sijām/brusām.
14. Jumta sijas stiprinātas tikai uz vienu skrūvi katrai sijai caururbjot abus būvelementus. Sijā vispār nav iezāģējuma vietā, kur tā balstās uz "mūrlatas".
15. Durvju ailēm platums atšķirīgs un sienas šķības. Vienai durvju ailei nācās kalt un frēzēt nost koku lai būtu iespējams ielikt durvis. Vannas istabas sienai slīpums gandrīz 3cm uz durvju augstumu, attiecīgi serežģīti smuki ielikt durvis/aplodas. Sienu sķībuma dēļ bija problēmas noflīzēt arī vannas istabu.
16. Gan durvīm, gan logu ailēs ļoti slikti iepūstas montāžas putas. Piemēram, ārdurvīm bija posms vispār bez putām. Par lentu iestrādi vispār šeit nerunājam, vienkārši nav tas līmenis.
Šīs ir tikai dažas lietas, ko ātrumā atcerējos. Izvērtējiet, vai savā projektā vēlaties saskarties ar šādām problēmām. Jo daļu ir iespējams kvalitatīvi pārtaisīt tērējot savu laiku un resursus, bet vai ir vispār vajadzīgs, ja ir cilvēki/uzņēmumi, kas var izdarīt normāli jau pirmajā reizē.
Pievienot komentāru