Nekustamā īpašuma pārvalde SIA - Sētnieces darba uzraudzība
Es dzīvoju daudzdzīvokļu mājā - Lāčplēša 23, Aizkraukle. Pārvaldnieks SIA NIP (SIA ” Nekustamā īpašuma pārvalde” Ģertrūdes iela 2-11, Rīga, LV-1010,
PVN LV40003238943 https://nips.lv) atrodas Rīgā, mājā nav vecāka vai pilnvarotas personas. Sētniece Zoja Matjaša uzņēmās diktatoriskas pilnvaras ar SIA NIP piekrišanu, kuras pārstāvji Aizkrauklē ierodas ļoti reti, 14 gadu laikā ar vienu no viņiem esmu ticies tikai vienu reizi. Sētnieces darba devējs pārvaldnieks SIA NIP, kuram esot jāuzrauga viņas darbs, jāpieprasa stingra darba pienākumu izpilde un apspiestas visas pretlikumīgās darbības, neko nedara, uz izteikumiem un sūdzībām nereaģē.
- SIA NIP atsakās izpaust sētnieka pienākumus saskaņā ar darba līgumu (izņemot personas informāciju). Atbilstoši MK noteikumiem Nr.906 kāpņu telpas mitrā tīrīšana jāveic vismaz reizi nedēļā, taču tas tiek darīts ļoti reti. Teritorija ap māju nav sakopta, tās robežas nav noteiktas. Piemēram, šī gada martā atkritumi nedēļu nogulēja mājas priekšā, un beidzot 13. martā tos aizvāca pašvaldības darbinieki.
- Sētniece Zoja Matjaša, pārkāpjot cilvēka pamattiesības uz personīgās korespondences neaizskaramību, piešķīra sev ekskluzīvas tiesības piekļūt kolektīvajai pastkastei.
- Sētniece Zoja Matjaša, pārkāpjot vārda brīvību, piešķīra sev ekskluzīvas tiesības izplatīt informāciju mājā, iznīcinot visus sludinājumus, arī tos, kas nāk no paša parvaldnieka par aptaujām un sapulcēm.
- Sētniece Zoja Matjaša, pārkāpjot Dzīvokļa īpašuma likumu, piešķīra sev ekskluzīvas tiesības piekļūt un izmantot koplietošanas nedzīvojamām telpām, kurām pēc likuma jābūt vienādi pieejamām visiem iedzīvotājiem.
- Sētniece Zoja Matjaša publiski izplata diskriminējošus nacionālistiskus uzskatus. Zoja Matjasa vajāja vienu no mājas iemītniecēm viņas ukraiņu izcelsmes dēļ tiktāl, ka viņas ģimene bija spiesta pārdot dzīvokli un doties prom. Man lūdza nedalīties ar šo cilvēku vārdiem un kontaktinformāciju, bet man ir pierādījumi. Turklāt Zoja Matyas uzskata, ka iedzīvotāju tiesības ir atkarīgas no viņu uzturēšanās laika mājā.
- Visu iepriekšminēto sētniece Zoja Matjaša dara kopā ar vīru Tarasu Matjašu, kuram vispār nav nekādu papildu tiesību, izņemot viena dzīvokļa īpašnieka tiesības, līdzvērtīgas visiem pārējiem.
– SIA NIP par to visu zina, taču neko nedara, lai situāciju labotu.
Komentāri (9)
ojāts/beigtsArtūrs S. aka tainsīgatiesa ir Pedofīls viltus pabira, kukold, salašna, kremļa vate, kuru pasūtija kafeinīcas darbiniece, a tagad šis skraida pa portālu un atvemj savu lūzerismu uz citiem:D
3 zodiaka zīmju pārstāvji, kuri gandrīz nekad neatgriežas pie bijušajiem
Viņam ļoti sāp acis no raudāšanas
kraslavietis parmetās pedofīla Artūra S. komandā:D kas par brīnumu:D Krāslava paliek kraslava:D
Jāgriežas Cilvēktiesību Komitejā!
kraslavietis, pārdevās:D
Šajā situācijā redzami vairāki iespējamie tiesību pārkāpumi gan no sētnieces, gan no pārvaldnieka puses, jo īpaši attiecībā uz dzīvojamo māju pārvaldīšanas normām, personīgo datu aizsardzību, diskriminācijas aizliegumu un vārda brīvību. Atbilstoši Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumam un Ministru kabineta noteikumiem Nr. 906 pārvaldniekam ir pienākums nodrošināt kārtību un uzraudzīt sētnieces pienākumu izpildi. Ja netiek veikta regulāra teritorijas un koplietošanas telpu uzkopšana, tas ir pārvaldnieka pienākumu nepildīšana. Turklāt, ja sētniece prettiesiski ierobežo piekļuvi koplietošanas telpām vai iejaucas iedzīvotāju korespondencē, tas var būt Civillikuma un Krimināllikuma pārkāpums. Gadījumā, ja pastāv pamatoti pierādījumi par diskrimināciju uz nacionālās piederības pamata, iespējams vērsties ar sūdzību Tiesībsarga birojā vai Valsts policijā. Lai risinātu šo situāciju, ieteicams rakstiski vērsties pie SIA NIP ar prasību nodrošināt normālu pārvaldību, norādot uz konkrētiem pārkāpumiem un pieprasot to novēršanu. Ja pārvaldnieks nerīkojas, dzīvokļu īpašniekiem ir tiesības sasaukt sapulci, izskatīt iespēju mainīt pārvaldnieku vai vērsties pašvaldībā, Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un citās atbildīgajās iestādēs.
Papildus minētajam parvaldniekam SIA NIP pastāvīgi pārkāpj LR Dzīvojamo māju pārvaldīšanas likumu (p. 3., 15.), Ministru kabineta noteikumus nr.408 (p. 10., 11., 22., 23., 24. ) un Pārvaldīšanas līgumu. Tikai pēc mana iesnieguma VUGD tika veikta pārbaude un izvirzītas prasības pārkāpumus novērst. Taču SIA NIP turpina šīs prasības ignorēt. Ir pamats uzskatīt, ka pastāv arī finanšu pārkāpumi. Vairāku gadu laikā daudzkārt iesniedzu iesniegumus SIA NIP. Viņi vai nu neatbildē vispār, vai arī nereaģē uz izteikumiem. Sazinājos ar PTAC, policiju, Tiesibsargu, LPIAA, LDSBA. Visur iesaka sasaukt sapulci, mainīt pārvaldnieku vai vērsties tiesā. Tas ir, lai pārvaldnieks vienkārši atbildētu uz manu personīgo iesniegumu, man vienlaikus jāiesniedziesniegums tiesā. Un, lai piespiestu pārkāpēju ievērot likumus un līgumu, ir jāsasauc sapulce. Likumdošanā ir skaidra nepilnība. Šā gada 4.martā iesniedzu iesniegumu prokuratūrā un gaidu atbildi.
Vai varat, lūdzu, atstāt savu Telegram vai WhatsApp, es vēlētos ar jums sazināties un runāt par līdzīgu situāciju