BKUS - Bērnu klīniskā universitātes slimnīca - Rehabilitācijas nodaļa pilnīga patvaļa un neprofesionalitāte!
Dalos ar sevišķi negatīvu pieredzi, saistīto ar rehabilitācijas nodaļu Dr. Kristapsones vadības!
Bērnam ir 7.gadi, diagnoze BCT (Bērnu cerebrālā trieka). Katru gadu mums notiek rehabilitācija BKUS. Janvārī 2024.g. bērnam tika ieplānota operācija. Pēdējā rehabilitācija dienas stacionāra bērnam bija oktobrī 2023.g. pēc kā beigās nosūtījumu uz nākamo rehabilitāciju Dr. Kristapsone man nav izdevusi, pamatojoties uz to, ka pēc operācijas atnāks ārsts-rehabilitologs un izdos visus nepieciešamās papīrus tālākai rehabilitācijai. Uz otro dienu pēc operācijas pie mums palāta atnāca ārsts-rezidents Mareks Kramēns ( Dr. Kristapsones māceklis) kurš mums konsultācijas laika teica ka mums būs nosūtījums 10.fizioterapijam jebkādā medicīniskā iestādē.
Un šeit iesākās kvests! No mana pusēs bija lūgums iesniegt nosūtījumu Vaivaros, jo mūs tur gaidīja diennakts stacionarā dinamiskas rindas kārtība uz rehabilitāciju un bija nepieciešams paņemt no BKUS to nosūtījumu (īstajā laikā M.Kramēns strādā arī Vaivaros). Pēc ša manējā lūguma šis "ārsts" sāka uzdot neprofesionālus jautājumus pēc principa: kādēļ jums turp vajag un ka mēs tik tālu brauksim? Pēc mūsu sarunās M.Kramēns nevarēja sniegt nepieciešamo nosūtījumu, bet visu laiku atlika un ar kādu konsultējas, viss šis izskatījās pēc laika vilkšanās. Tikai no trešās reizes praktiski ar skandālu un palīdzību mūsēja operējoša ārsta man izdevās izsist nosūtījumu tieši uz Vaivariem! Bet! Es sāku interesēties par nosūtījumu, kuru man bija apsolījusi Dr. Kristapsone uz rehabilitāciju BKUS. Man tika uzdots jautājums no M. Kramēna puses: kā tā, kāpēc es prasu rehabilitāciju gan tur, gan tur? Es atbildu, ka tas mums ir nepieciešams, jo bērniem ar īpašiem veselības problēmām notiek regulāra rehabilitācijas dažādos rehabilitācijas iestādes.
Rezultātā izsistais nosūtījums Vaivaros un nekādu nosūtījumu uz rehabilitāciju BKUS un nekādus 10.fizioterapijas BKUS!
Rezultātā 2. mēnešus laika pēc operācijas mums bija 2.rehabilitācijas vadošajās rehabilitāciju iestādēs, saņēmām visu nepieciešamu speciālistu pakalpojumus, kā arī nosūtījumus uz tālākām rehabilitācijas kursiem!
Stāsts ir par to, kā bērns 7.g. ar BCT diagnozi pēc Dr. Kristapsones un viņas mācekļa M. Kramēna domām ir pēkšņi izveseļojas un rehabilitācija BKUS viņam ir vairāk nav vajadzīga!
Esat uzmanīgi! Pateicoties tādiem "ārstiem" mūsēju bērnu veselība pasliktināsies!
Bērnu slimnīca iepazinās ar Jūsu sūdzību par negatīvo pieredzi, kas saistīta ar rehabilitācijas nodaļu Dr. Guntas Kristapsones vadībā. Pēc aprakstā minētās informācijas esam mēģinājuši atpazīt situāciju un sniedzam skaidrojumu.
Ja pacientam ir plānota operācija, tad tālāko rehabilitāciju plāno rehabilitācijas ārsts, kas bērnu apskata pēc operācijas. Tas tāpēc, ka pēkšņi var mainīties operācijas laiks vai, ja ir kādas komplikācijas, arī tas var mainīt rehabilitācijas mērķus, intensitāti un laiku, te svarīgi arī operējošā ķirurga norādījumi par operācijas veidu, gaitu.
No sūdzības saprotam, ka pacientam tajā laikā bija pienākusi dinamiskās novērošanas rinda Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”, kur viņš saņēma arī rehabilitāciju pēc operācijas. Par tālākās ambulatorās rehabilitācijas intensitāti un mērķiem jālemj rehabilitācijas ārstam centrā “Vaivari”, jo viņš redz pacientu un var lemt par tālākiem rehabilitācijas pasākumiem. Tas izskaidro kāpēc dr. M.Kramēns nedeva nosūtījumu ambulatori pie fizioterapeita.
Te ir divas situācijas: viena - rehabilitācija, kas pacientam ir nepieciešama ilgstoši viņa funkcionālā stāvokļa saglabāšanai, otra, kas šajā gadījumā ir prioritāra -
rehabilitācija pēc operācijas, lai šo stāvokli atgūtu pēc operācijas. Abiem šiem rehabilitācijas posmiem ir dažādi mērķi un intensitātes un, lai to nejauktu kopā, ir jāiet secīgi soli pa solim.
Līdz ar to dr. M.Kramēns, iedodot nosūtījumu uz Vaivariem, nedeva ne nosūtījumu uz BKUS, ne uz 10 fiziotrapijas nodarbībām, jo par tālāko rehabilitāciju bija jālemj Nacionālā rehabilitācijas centra “Vaivari” rehabilitācijas ārstam kopā ar vecākiem.
Pretenziju gadījumā Bērnu slimnīca aicina vispirms par tām informēt Bērnu slimnīcu, rakstot uz [email protected] vai iesniedzot Bērnu slimnīcas mājaslapā https://www.bkus.lv/lv/uzraksti-pateicibu-vai-sudzibu. Tas palīdz uzlabot mūsu klīniskos procesus un ģimenes pieredzi Bērnu slimnīcā.
Pievienot komentāru