Viļānu namsaimnieks/ Netaisnīgo ūdens uzskaites sistēmu - Krapšāna un korupcija
Rakstu par situāciju Viļānu novadā, ja konkrētāk c.Strupļi par ūdens uzskaites sistēmu un netaisnīgu izturēšanos pret iedzīvotāiem! Ciematā ir divas trīs stāvu majas (salīdzināsim tās parējās neskaitīsim) kā jebkur citur katrā dzīvoklī ir uzstādīts ūdens skaitītājs gan viena mājā, gan otrā , pēc loģikas vēl uz katru māju vajadzētu būt uzstādītam kopējam ūdens skaitītājam, lai salīdzinātu skaitītāju radījumus, kāds ir nodods cilvekiem un kāds ir reālais paterinš, ta arī ir. Bet tāds ur uzstādīts tikai vienā no mājām, kur dzīvo mazāk cilvēku, bet nezin kāpēc otrajā mājā nav un nedomā pat uzstādīt! Uz jautājuma kāpēc otrajā mājā nav uzstādīts skaitītājs, dzirdējām atbildi nav naudas! Paiet laiks un tajā mājāi kurā jau ir kopējais skaitītājs uzliek vēl dargāku elektronisko skaitītāju kurš automatiski sūta rādījumus (pat nejautājot mājas iedzīvotājiem vai vini tadu var atļautiesm vai nē), un uzlika viņu it ka tāpēc ka šīs mājas cilvēki ZOG ūdeni! Katru mēnesi ir kaut kādi nesaprotami pārrēķini un katru mēnesi izrādās ka it kā cilvēki zog, bet kā var tā būt ja cilvēki nododod skaititājus jau maksā par vēl neiztērētiem litriemm bet tas tāpat neko nedod, jo katru mēnesi atkal un atkal pazūd ūdens! KURRRR? Un kāpēc tajā otrajā mājā nav pat kopējā skaitītāja, bet dzīvokļu tur ir uz pusi vairāk! Kāpēc ir tada netaisnība! Vai varbūt atbilde ir vienkārša nevis ne nauda, bet tas ka tajā otrajā mājā dzīvo, sieviete, kas atbild par ūdens apgādi un uzskaiti novadā? Kāpēc vienā mājā visu laiku pārmaksā, bet otra kur dzīvo ARIJA MOISEJEVA pat nav kopējā skaitītāja, lai salīdzinātu mājas reālo patēriņu! Kur pazūd ūdens vai tā nauda no bezgalīgjiem pārrēķiniem! Un kāpēc paša Arija Moiseieva savā mājā nav uzstādījusi kopējo skaitītāju, nerunājot jau par automātisko radījumu sutīšanas aparātu! Labāk uzlabotu ūdens kvalitāti, jo to nevar ne dzert neko pat mazgāt vienkārši ir bailīgi, jo ta tek ar baltu nokrāsu! Pasakot vienkārši par šo visu tā ir ņirgāšanās par cilvēkiem un naudas piesavināšana sev... Tas jau vairs nav normāli un ta vairs ilgāk nevar ciest!
Komentāri (4)
Par "skaitītāju biznesu" šajā pašreizējā "tiesiskajā valstī".
Pirmais "skaitītāju biznesa" etaps = jebkādiem līdzekļiem piedabūt iedzīvotājus uzstādīt aukstā / karstā ūdens patēriņa, siltuma patēriņa u.c. skaitītājus, kas "vispārzināmajā praksē" izpaužas kā tiešs vai netiešs "spiediens" uz tiem, kuri nevēlas uzstādīt skaitītājus savos atsevišķajos dzīvokļu īpašumos - ieskaitot "pakalpojumu sniedzēju" pieņemtus juridiski nepamatotus lēmumus un "izdotus rīkojumus" par OBLIGĀTU skaitītāju uzstādīšanu, nepamatoti "izkalkulētu" vairākkārtīgi palielinātu "patēriņa normu" voluntāru noteikšanu, ja nav izpildītas nepamatotās prasības uzstādīt skaitītājus, dažādas "sabiedrisko aktivitāšu" manipulācijas, administratīvā un juridiskā šantāža u.t.t., un taml.
Otrais "skaitītāju biznesa" etaps = dažādas "ienesīgas" (gan "pakalpojumu sniedzējiem", gan arī skaitītāju tirdzniecības / uzstādīšanas / modernizācijas / sertifikācijas / verifikācijas kantoriem, kuri nereti izrādās "cieši saistīti" ar "pakalpojumu sniedzējiem") aktivitātes, izmantojot tehniski finansiālas manipulācijas uz pirmajā etapā panāktās "OBLIGĀTĀTĀS skaitītāju uzstādīšanas" bāzes. Vienlaikus arī - turpinot lētticīgo ļautiņu, kuri pakļāvās "spiedienam" par skaitītāju OBLIGĀTU uzstādīšanu, neierobežotu psiholoģisku čakarēšanu un elementāru aplaupīšanu, t.sk. ar komunālo pakalpojumu rēķinos iekļautiem "pārtēriņa papildaprēķiniem", "skaitītāju rādījumu korekcijām" un tamlīdzīgiem "finanšu instrumentiem".
Savukārt - saistībā ar iepriekš minēto, "skaitītāju biznesa" apzināti PRETLIKUMĪGAJĀ shēmojumā / "vispārzināmajā praksē" absolūti netiek ņemts vērā un pat demonstratīvi konsekventi tiek ignorēts tāds "sīkums", ka - šajā "tiesiskajā valstī" spēkā esošajā likumdošanā VISPĀR NAV definēta kā obligāts pienākums un, līdz ar to, no šāda aspekta nekādā veidā NETIEK reglamentēta tā saucamo "hidroietilpīgo" komunālo pakalpojumu patēriņa uzskaites mērinstrumentu (skaitītāju) uzstādīšana atsevišķajos privātīpašumos (dzīvokļos).
Muļķu Zemē "skaitītāju bizness" joprojām rullē, kā pa cūku taukiem! ;)))
Ja runājam nopietni, tad - iespējami visoptimālākā "tekoši aktuālās" problēmas risinājuma izvēle IR elementāra "kā lāpsta": tā vietā, lai pa dārgo pirktu un regulāri pa dārgo "sertificētu", "verificētu" un taml. "apsaimniekotu" n-tos ūdens skaitītājus KATRAM atsevišķam dzīvoklim - nesalīdzināmi lietderīgāk būtu iztērēt daudz mazāku naudiņu, lai dzīvokļu īpašnieki kopīgi iegādātos VIENU kontrolskaitītāju uz visu dzīvojamo māju: uzstādīšanai uz maģistrālā ūdensvada, līdzās ūdens piegādes kantora uzstādītajam / noplombētajam un šim kantorim piederošajam skaitītājam. Tur, kur šādi papildus kontrolskaitītāji jau ir uzstādīti, skaitītāju rādījumu starpība mēdz būt vismaz 30-50% un pat līdz 80% - "par labu" ūdens piegādes "biznesmeņu" nekad nepiepildāmajiem bezizmēra maciņiem, dabiski.
Vēl jo vairāk tas būtu lietderīgu tāpēc, ka (vēlreiz uzsverot būtiskāko) - šajā "tiesiskajā valstī" spēkā esošā likumdošana ne tikai nereglamentē, bet VISPĀR NEPAREDZ kā principiālu un "visaptverošu" Likumīgu pienākumu ūdens skaitītāju uzstādīšanu atsevišķos dzīvokļos, kur nu vēl - kā dzīvokļu īpašnieku “obligātu pienākumu”, kā to apzināti pretlikumīgi un praktiski neierobežoti mēdz jebkuros "līmeņos" masīvi lobēt un no savas Likumīgās Tiesības pienācīgi nezinošiem / aizsargāt nespējīgiem "klientiem" atļaujas voluntāri kategoriski pieprasīt pašvaldību / valsts / privātstruktūru "komunālbiznesa" kantori.
Ir sacīts: "DOMĀ līdzi!..." ;)
=======
Zini, izmanto un aizsargā savas Likumīgās TIESĪBAS!
Ir sacīts: "Viens Likums un viena Taisnība VISIEM!"
par krapšānu , lūdzu, krapšānas birojā
šausmas, cik neizglītoti cilvēki visapkārt
Un vai jūs zināt, kādu ūdens patēriņa normu noteicis "Viļānu namsaimnieks" vienam cilvēkam, ja nav uzstādīts ūdens skaitītājs? 10m3 mēnesī. Pamēģiniet izlietot tik daudz. Un cik par ūdeni/kanalizāciju samaksās ģimene ar trim bērniem? Pāri 80 EUR mēnesī? Pat Rīgas ūdenim patēriņa normas atkarīgas no dzīvokļa labiekārtotības pakāpes (visaugstākā norma - 6.08m3 vienam cilvēkam), tā tas bijis no sākta gala, un tas ir loģiski. Viļānu novadā visi ir vienādi.