Viesturs - Darba laikā lieto alkoholu, kā rezultātā remonti kavējas un netiek pabeigti labā kvalitātē
Viesturu nolīgām, lai veiktu kapitālo remontu dzīvoklī. Viņš bija veicis remontu arī pie kaimiņiem un radīja zinoša meistara iespaidu. Viņš tiktiešām ir prasmīgs un spēja veikt praktiski visus darbus, kas nepieciešami kapitālā remonta laikā. Tomēr, ja viss būtu tik labi, tad nebūtu arī šīs sūdzības.
Lai sakārtotu būvniecības dokumentus, pavasarī remontu nācās uz laiku iepauzēt. Šīs pauzes laikā Viesturs vairākkārt prasīja aizdot naudu un, lai nepazaudētu labu meistaru es naudu arī aizdevu, kopā 1600€.
Likās, ka uzticība atmaksājas, jo 8.jūlijā remontdarbi atsākās un ātri gāja uz priekšu. Piekritu sadarbībai, kur parāds tiek segts daļēji pa nedēļām, lai viņam būtu nauda iztikai un ko norēķināties ar palīgstrādnieku.
19.jūlijā bija nepatīkams pārsteigums, jo Vietsurs bija pārrēķinājis sava darba izmaksas un pēkšņi kopējās darba izmaksas sadārdzinājās par 25%. Sadarbības laikā bija vēl pāris gadījumi, kad nebija saskaņotas kādas izmaksas. Es, lai nezaudētu meistrau, vienmēr ar to samierinājos.
Līdz augusta vidū mēs devāmies ceļojumā ar mierīgu sirdi un prieku cik mums uzticams meistars, un apziņu, ka remonts iet uz priekšu.
Tomēr atgriežoties no ceļojuma konstatējam, ka remonts vispār nav pakustējies. Tam sekoja pāris dienu pilnīgs klusums - Viesturu nevarēja sasniegts. Mēs pat domājam, ka noticis kās nelāgs - cietis avārijā vai kas tāds.
Patiesība izrādījās daudz vienkāršāka - Viesturs bija sācis dzert.
Kopš viņa nozušanas, palīgstrādnieks bija pametis viņu un nu Viesturs savā "dzeršanas režīmā" strādāja 2-3 nedēļas, līdz sapratu, ka nekādi remontdarbi nenotiek, bet viņš dzīvo un dzer mūsu dzīvoklī.
Atņēmām atslēgas, aizsūtījām prom.
Sākām meklēt citus meistarus, bet Viesturs bija "atkopies" un nolēmām dot vēl vienu iepsēju (atkalu jau tāpēc, ka gribējās ātrāk pabeigt remontu, kā arī viņš bija pāris simtus vēl parādā).
Un tā kādu laiku darbi atkal gāja labi, līdz nākamajai reizei, kad atsāka dzert.
Viestura dzeršanas dēļ par vairākām nedēļām, ja ne mēnešiem tika kavēti remontdarbi.
Un uzskatu, ka daļa darbu tika veikti nekvalitatīvi (varbūt arī netīšām), piemēram, mēģinot saraut un steidzīgi strādājot, apmetums nedabūja kārtīgi izžūt. Vispār apmetums tika likts jau rudenī, jo daļa vasaras bija nodzerta.
Tagad dzīvojam jaunā dzīvoklī ar plaisām.
Komentāri (4)
Ņemiet viņu pie dziesmas!
Ko tu no alkāna dabūsi ārā? Mētāties ar naudu nevajadzēja. Ir tāda cilvēku daļa, kuru, ja ne šis Viesturs apčakarētu, tad cits, jo vnk dāvina naudu pa labi un pa kreisi.
Klasika. Labs meistars, bet dzeršanas ķibeles.
Diemžēl Viestura gadījumā uzticība tika ļaunprātīgi izmantota. Sākumā viņš atstāja profesionāla un daudzpusīga meistara iespaidu, taču pēc pirmā remonta pārtraukuma izrādījās, ka viņa patiesā prioritāte ir alkohola lietošana, nevis darba kvalitāte. Sākotnēji aizdevāt viņam naudu, vēlāk arī piedevāt kavētas summas darba laikā, bet pretī saņēmāt sistemātisku neizpildītu darbu, klusēšanu, pazušanu un pieaugošu spiedienu pēc aizdevumiem. Kā redzams saziņā, Viesturs vairākkārt lūdz papildu naudu, nereti mainot jau norunāto apmaksas kārtību un kavējot darbu nodošanu. Brīžiem remonts tika pamests uz vairākām nedēļām, vēlāk atsākts un atkal pārtraukts, radot šaubīgu rezultātu – dzīvoklī palikušas plaisas un vizuāli redzami trūkumi, kas tieši izriet no nekvalitatīvi veikta darba un nepietiekamas materiālu apstrādes.
No juridiskā viedokļa šāda situācija var tikt kvalificēta kā līguma saistību nepildīšana, saskaņā ar Civillikuma 1652. un 1657. pantu, kas nosaka, ka izpildītājam ir pienākums darbus veikt precīzi, rūpīgi un laikā. Ja tiek nodarīts zaudējums vai darbs veikts nekvalitatīvi, klientam ir tiesības prasīt atlīdzību vai remontdarbu pārtaisīšanu par izpildītāja līdzekļiem. Tāpat atkārtota darba atlikšana un naudas aizņemšanās bez nodoma to atmaksāt var radīt aizdomas par krāpniecisku nodomu, ja tiek pierādīts, ka aizdevumi netika veikti ar mērķi tos atdot.
Ja līdzīgas situācijas atkārtojas un persona turpina slēgt darījumus ar citiem klientiem, iespējams, nepieciešama arī vēršanās Valsts policijā, kā arī tiesā civiltiesiskā kārtībā ar prasību par aizdevuma atgūšanu un zaudējumu kompensāciju. Dokumentēti pierādījumi (WhatsApp sarakstes, maksājumu pārskati, darbu fotofiksācija) ir spēcīgs pamats šādai rīcībai. Tiem, kas vēlētos sadarboties ar Viesturu, šī pieredze kalpo kā tiešs brīdinājums – ne katrs runīgs un daudzsološs meistars spēj vai vēlas nodrošināt rezultātu, kas atbilst samaksai, un labticība diemžēl dažkārt kļūst par iemeslu zaudējumiem.