www.sudzibas.lv Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas Centrs Valde Kabuce - atstāj pacientus bez medikamentiem

Rīgas Psihiatrijas un Narkoloģijas Centrs - Valde Kabuce - atstāj pacientus bez medikamentiem

Šodien personīgo iemeslu dēļ es nepaspēju uz vizīti pie Valdes Kabuces. Pirms pieraksta laika es divas reizes mēğināju sazvanīt numuru, no kura parasti zvana ārste. Atbildes nebija - laikam izgāja pīpēt, kā parasti, kaut arī zvanīju dažādos laikos. Atbraucu, kad atbrīvojos - par 40 minūtēm vēlāk. Sēdēju pie kabineta un dzirdēju, kā ārste ar pacienti pļāpā un smējas kādas 20 minūtes. Man pēc 40 minūtēm bija jābūt ar meitu pie ārsta Imantā. Izgāju no poliklīnikas un piezvanīju Valdei Kabucei, lai paprasīt izrakstīt zāles. Parasti ārste pati zvanīja vizītes dienā un piedāvāja nebraukt pie viņas, bet vienkārši izrakstīt recepti. Dotā iniciatīva vienmēr bija tikai no viņas puses. Pirmo reizi paprasīju pati apstākļu dēļ. Valde Kabuce atbildēja, ka es sen neesmu bijusi uz vizītes un nometa klausuli. Es mēğināju pateikt, ka Augustā pie viņas biju atbraukusi, bet mani jau neviens neklausījās. Es taču neesmu vainīga, ka ārste katru mēnesi zvana un izraksta zāles bez vizītes. Halaperedolu, ciklodolu un miega zāles ir jālieto katru dienu un nedrīkst strauji pārstāt tos dzert. Es uzskatu tādu attieksmi, kad ārsts nomet klausuli, vainojot mani, ka pati zvana, lai es pie viņas nebraucu, par Hipokrāta zvēresta pārkāpšanu. Nekad neejiet pie dotās ārstes.

04.09.2024

Atbilde no Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrs Pārstāvja atbilde 09.09.2024

Labdien. Situācija nodota izvērtēšanai RPNC Kvalitātes vadības daļai un Ambulatorā centra vadītājam.
Gadījumā, ja nevariet ierasties uz plānoto vizīti pie RPNC speciālista, lūgums vizīt atcelt zvanot uz ambulatorā centra reģistrācijas tālruni 67080112. Atbildīga attieksme pret medikamentu lietošanu ir ļoti svarīga, tāpēc tādās situācijās, kad nav iespējams plānveidā ierasties uz klātienes vizīti pie RPNC speciālista, medikamentus izrakstīt var arī jūsu ģimenes ārsts. Ja Jums nav izdevies saņemt nepieciešamos medikamentus, aicinām Jūs atsūtīt savu tālruņa nr. uz e-pastu [email protected] un mēs ar Jums sazināsimies.

B Bez_vārds 04.09.2024

Hipokrāta zvērestam nav juridiska spēka.