Latvijas Nacionālais mākslas muzejs - neatbilstoša vadības attieksme pret darbinieku, apmeklētāju
Aicinu darba meklētājus nepieteikties uz Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (turpmāk tekstā LNMM) mūžīgi vakantajām "eksponāta uzraugu" vakancēm. Šajā amatā darbinieki mainās ļoti bieži, kas lielā mērā pamatojams ar Mākslas muzeja administrācijas un tā struktūrvienību vadītāju nekorekto attieksmi pret zemāk stāvošajiem darbiniekiem.
Eksponātu uzraugu darbs saistāms ar muzeja zāļu uzraudzību, aizsargājot muzeja telpās izstādītās kultūras vērtības. Tomēr ikdienas darbs norisinās ļoti vēsās, pietiekami neapsildītās telpās virsstāvos un pagrabā, kā rezultātā darbinieks drīzumā saslimst/ saaukstējas un ir spiests ņemt slimības lapu. Muzeja darba laikā eksponātu uzraugiem, savstarpēji vienojoties, vienam otru īslaicīgi aizstājot, ir aizliegts pamest muzeja zāli, lai iedzertu siltu dzērienu, nokārtotu dabiskās vajadzības, nepieciešamības gadījumā smēķējošām personām aizliegts iziet ārpus muzeja, lai izsmēķētu cigareti. Ja bijis kāds no šiem pārkāpumiem, darbinieks ir spiests rakstīt paskaidrojumu.
Mani šokēja fakts, ka strādājot muzeja 3. stāva zālē, kur 3. stāvu no 4. stāva nodala stikla griesti/ grīda, viena no stikla rūtīm uzskatāmi saplaisājusi - nav uzstādīti attiecīgie norobežojumi apmeklētāju un darbinieku drošībai, pa saplaisājušo stikla rūti atļauts pārvietoties gan bērnu grupām, gan pieaugušajiem. Fascinē, ka šāda problēma muzejā ir skatāma jau no 2023. gada pavasara, tomēr LNMM administrācija nav attiecīgi reaģējusi, lai šādu darba drošības un ētikas pārkāpumu novērstu.
Ja kāds no jaunajiem darbiniekiem (pārbaudes laikā) par šo pārkāpumu ir ziņojis attiecīgajām iestādēm: Valsts darba inspekcijai vai Rīgas pašvaldības policijai, eksponātu uzraugu vadītājs Raimonds Lejiņš un muzeja administrācijas/ personāla daļas locekļi pret šo darbinieku izvērš represijas, atlaižot eksponātu uzraugu pārbaudes laikā, pamatojot to, ka viņiem nepatīk darbinieka (kurš atbildīgi veicis savu pienākumu, rūpējoties par līdzcilvēku drošību) attieksme, viņš nav piemērots šim amatam, jo, lai strādātu par eksponātu uzraugu LNMM, esot ļoti augstas prasības.
Šobrīd šāda attieksme no LNMM vadības puses rezultējusies ar to, ka pārkāpums par sasistajiem muzeja stikla griestiem/ grīdu nonācis publiskai apskatei LTV1 raidījumā 4. studija.
Vairāk par pārkāpumu skatīt šeit: https://fb.watch/nj5IKzR-Ci/
Bez tam, par eksponātu uzraugiem šajā iestādē strādā ievērojams skaits darbinieku, kuru invaliditāte pamatojama ar fizioloģiskiem, fukncionāliem, psihiskiem traucējumiem, kā rezultātā ekstremālu situāciju, tostarp, evakuācijas gadījumā šīs personas nespētu pilnvērtīgi veikt savus darba pienākumus. Uzskatāmi starp jaunajiem un pārbaudes laiku izturējušiem darbiniekiem LNMM strādā vājdzirdīgas personas, personas ar pārvietošanās traucējumiem, vai darbinieki, kuru vecums liedz pilnvērtīgi izpildīt nepieciešamās darbības, kas saistītas ar fizisko piepūli, evakuācijas un citu ekstremālu, nestandarta situāciju gadījumā.
Darba kolektīvā izteikta ir citu darbinieku aprunāšana, nepārtraukta/ nepamatota ziņu, kolēģu izteiktu frāžu/ viedokļa, kas nav saistīts ar darba tiešajiem pienākumiem, nodošana vadības locekļiem. LNMM jau vairākas desmitgades nav mainīta direktore, kura šobrīd jau sasniegusi pensijas vecumu, tādējādi liedzot muzejā ienākt jaunām, mūsdienīgākām vēsmām un tendencēm, kas uzlabotu darba organizāciju, kā arī vispārējo psihoemocionālo klimatu LNMM kolektīvā.
Atlaižot darbiniekus, personāla daļas kabinetā no Raimonda Lejiņa saskatāma neadekvāta. neatbilstoša attieksme - smīkņāšana par darbinieka nepamatotu atlaišanu, saskatīšanās ar citiem personāla daļas locekļiem.
Uzskatu, ka sevi cienošai personai nevajadzētu pieteikties darbā šādā iestādē uz vakanci "Eksponātu uzraugs" vai citiem jaunajiem amatiem LNMM. Tā vietā darba ņēmējam vajadzētu izvērtēt pieteikšanos citu darba devēju vakancēs, kur tiek piedāvāts konkurētspējīgāks atalgojums un adekvātāka attieksme no iestādes/ uzņēmuma vadītāju puses.
Pievienot komentāru