Excilor - Nagu sēnīte
Nopirku excilor flakoniņu lai izārstētu nagu sēnīti uz labās rokas mazā pirkstiņa. Sēnīte bija tikai maza strīpiņa, bet sākot lietot šo brīnumu nags pamazām saslima viscaur.
Esmu ļoti neapmierināts ar rezultātu, tikai iztērēta nauda. Domāju ja sēne ir uz kāju nagiem tad vispār šis medikaments nedarbosies, ja jau pat ar rokas mazo nagu netiek galā.
Komentāri (3)
Tādos gadījumos, kad uzlabojumi nav redzami, ārsti iesaka vērsties pie dermatologa un veikt analīzes, lai noskaidrotu, kāda veida tieši sēnīte jūsu nagu ir skārusi. Tad arī varēs spriest, vai iepriekš iegādātais līdzeklis bija tas, kas to spētu novērst.
Ieskatoties Excilor sastāvā (etillaktāts jeb pienskābes un etanola subprodukts, ūdens (7%), etiķskābe, penetrācijas jeb iesūkšanās veicinātājs, plēvīti veidojošs līdzeklis, konservanti), pirmājā brīdī rodas iespaids, ka nekāds tur super brīnumlīdzeklis tas nav. Vienkārši līdzeklis, kas, kā to varētu noprast, uz naga virsmas rada skābenu vidi, kura, savukārt, varētu nepatikt nagu sēnītei (pēc Excilor ražotāja apraksta, citēju: maina pH līmeni naga iekšpusē).
Ja paskatās tautas līdzekļu virzienā, tad cilvēki ir mēģinājuši saviem spēkiem radīt dažādus tml. maisījumus, kas šo pH vidi nagos varētu mainīt: gan etiķi pilinājuši uz nagiem, gan citrona sulu kombinācijā ar tējaskoka eļļu. Tomēr rezultāti daudziem nav bijuši pārliecinoši. Iespējams, daudzos gadījumos tā sēnīte uz nagiem cilvēkam ir bijusi hroniska parādība, kur bez recepšu medikamentiem neiztikt un kas ir kompleksas sekas nesabalansētam uzturam ikdienā kombinācijā ar stresu un šādām tādām nevērībām roku un kāju kopšanas higiēnas lauciņā (liels risks šajā sakarā ir tiem, kuri mīl ar plikām rokām rušināties dārzā pa zemi, kur daudz trūdvielu un ir laba vide dažādām baktērijām.
Kas saistās ar manu pieredzi, tad agrāk strādāju restaurācijā ar koku, kur šī trupes materiāla klātbūtne un smagais darba režīms, manuprāt, tad arī bija cēlonis nagu sēnītei. Pamocījos, pamocījos pāris gadus, tai skaitā pa starpai izmēģinot arī speciālo laku, kas it kā pasargā no nagu sēnītes, bet tad devos pie ārsta, jo uzlabojumi nebija pārliecinoši. Man izrakstīja tabletes, kas mēnesī izmaksāja vairāk kā pardesmit latus. Rēkinot, ka tās tabletes ir jālieto, kamēr nagi ataug veseli, lēti tā ārstēšana neiznāca + vēl slogs uz organismu, kam tās tabletes nācās pārstrādāt. Jā, tādā veidā nagi atveseļojās, tomēr acīmredzot pa ātru pārstāju tās tabletes dzert un vienai kājai uz viena no pirkstiņiem tā sēnīte atgriezās. Vēl joprojām visādiem līdzekļiem mēģinu no tās tikt vaļā, jo dēl viena naga atkal atgriezties pie tabletēm negribās.
Esmu izmēģinājis arī Excilor zīmuļa konkurentu Nailner, pat veselus divus izlietoju, bet, neskatoties uz aptiekāra apgalvojumiem, ka tas, nu, gan līdzēs, izārstējis savu vienīgo slimo nadziņu neesmu, lai gan higiēnu ievēroju, pie uztura piedomāju, zeķes un kājas mazgāju regulāri, un apavus dezinficēju ik pa laikam arī.
Nesen iegādājos Excilor un skatīšos, kas nu būs! Ja nelīdzēs, tad, nu, gan atkal būs jadodas pie ārsta.
Katrā gadījumā ir labi, ka cilvēki atstāj atsauksmes, jo kā gan citādi lai tauta pārliecinās par šo smukā dizainā ietērpto un no ražotāja reklāmas puses daudzsološo produktu, kāds ir pasniegts arī Excilor zīmulis un citi tamlīdzīgie pretsēnīšu bezrecepšu preperāti, lietderību?
Ja tas kaut nedaudz palīdzēs no aptiekām izskaust maldinošas reklāmas par brīnumlīdzekļiem, kuri sola palīdzēt visiem bet nepalīdz, tad tas tikai uz labu ;)
Dermatologs, pie kura biju nesen uz konsultāciju, šos Excilor zīmuļus u.tml. citu ražotāju bezrecepšu līdzekļus uzskata vairāk domātus profilaksei ne ārstēšanai. Kādos gadījumos tie ārstē, bet kādos ne - to ražotājs ir noklusējis
Tējas koka eļļa palīdz 100%, tikai jālieto regulāri un ilgstoši, kamēr ataug jauns nags. Pēc tam var sākt lietot kaut ko iekšķīgi, lai nobeigtu sēni pavisam, jo arī tad, kad nagi veseli, iekšā tā sēnīte tomēr saglabājas.