www.sudzibas.lv Kaamos Latvia Slikta kvalitāte un izvairīšanās no atbildības

Kaamos Latvia - Slikta kvalitāte un izvairīšanās no atbildības

Kaamos bija attīstītajs projektam Mežaparkā. Projekts tika reklamēts ļoti plaši, arī pate kompānija ļoti ieguldijusies mārketingā (varbūt naudu jānovirza tomēr pašam projektam, nevis marketingam? :) ). Pats Mežaparka projekts arī tika pozicionēts kā ļoti augstas klases un kvalitātes projekts, kuram cena arī bija attiecīgi virs tirgus vidējā.

Jau no sākta gala bija visādas problēmas kvalitātē. īpaši vēlos izcelt Valteru Spicbergu kurš ir Kaamos buvniecības projektu vadītājs. Valters ļoti skaisti vislaik runā, diemžēl reāli risinājumi bija reti. Katram defektam ir kāda atruna vai pasaku stāsti. Valters arī nekaunās melot un pēctam mainīt nostāju priekšnieka priekšā. Bieži vien tika piedāvāti absurdi risinājumi kas nerisina pamata problēmu.

Galvenokārt nav skaidrs par ko ir maksāts attīstītājām. Man kā pircējam, es izvēlos jauno projektu no attīstitāja, lai man būtu pārliecība, ka viss ir pārbaudīts un viss atbilst kvalitātes prasībam. Šajā gadījumā Kaamos nostāja bija tāda - dzīvoklis tiek mēģināts nodots "tāds kāds ir", ja klients neatrod defektu tad viss ir ok. Es atvainojos, bet vai man kā pircējam pašam bija jāparbauda un jākonstatē apdares defekti, apkures sistēmas defekti, grīdu defekti, defekti logos un jaapseko visas koplietošansa telpas? Es šeit runāju par acīmredzemam lietām. Protams pircējam ir atbildība, bet atkārtošos, ka attīstitaja jaunos projektus izvēlās, lai būtu pārliecība! Kaamos noteikti pārliecību vairs nerada.
Jautājums tad ir KAPĒC vispār attīstīājs ir vajadzīgs, ja nenotiek nekāda kvalitātes kontrole? Vislaik ir jāpierāda pretējais, lai attīstītajs kaut kā reaģētu. Nepamet sajūta, ka es biju pircis lietotu dzivokli, kur atbildība ir uz paša pleciem visu pārbaudīt no a-z. Daži mājas iedzīvotaji piesaistija neatkarīgos ekspertus, kas nozimē papildus izmaksas uz "jaunu" dzīvokli no attīstītāja.

Un šeit es runāju par ļoti vienkāršām lietam, piemēram apdares kvalitāte - grīdlīstes tika krāsotas tad kad tās bija uzmontētas. Viņas izskatijās briesmīgi + bija krāsu traipi uz grīdas. Kā darbi tiek organizēti ka krāsošana notiek tikai pēc montāžas? Tas visticamāk pierāda, ka buvniecības procesā nekam netika sekots līdzi. Tas pats arī ar krāsojumu, bija vietas kur nebija pabeigti krāsoti griezti un cauri spīdēja spaktelis. Krāsas kvalitāte arī bija drausmīga dažās vietas, jo krāsa lobijās nost kā plēve (skatīt pielikumu.)

Papildus tam, attīstītājs nav veicis dažus labojumus kas radušies strādnieku vainas dēļ, piemēram saskrāpētas/nosmērētas sienas, vizuāli bojāts lifts, saskrāpētas durvis koplietošanas telpās. Bija vietas kur paskatoties ir sajūta, ka es ievācos lietotā mājā.

Pašiem mājas iedzīvotajiem nācās kopā sagatavot koplietošanas defektus un pēctam vel cīnīties, lai tie tiktu novērsti (uz doto brīdi, daļa defekti aizvien nav novērsti). Ja iedzīvotaji neteiktu, tad nekas netiktu darīts - vai tā ir pareiza attieksme no attīstītaja?

Papildus tam, bija lietas kas neatbilda specifikācijai. Vistrakākais bija virtuves nosūcējs. Projekta ir paredzēta atsevišķa šahta kur pieslēgt virtuves nosūcēju, uz virtuves zonu ir caurums un šī šahta ieiet rekuperatorā. Nopērkot tehniku, uzstādot virtuves mēbeles, tikai TAD tika konstatēts ka kaut kas nav labi. Rezultātā izrādās, ka izbūvētais risinājums un rekuperatotora sistēma nemaz neatbalsta tvaika nosūcēja pieslēgšanu. Attiecīgi ir uzstādīts neatbilstoš risinājums, kā rezultāta tas nav lietojams. Kaamos pārstāvis protams atteicās atzīt problēmu, un piedāvaja abšaubāmus risinājumus, piemēram llikt ogļu filtrus un neslēgties klāt šai šahtai. Kapēc tad tā tika būvēta, jo sanāk ka es esmu samaksājis par šahtas izbūvi un par specialu rekuperatoru, kuru es nevaru izmantot! Šeit atkal var konstatēt, ka kaut kas ir nogājis greizi projektēšanas vai būvniecības procesā, vai arī uz kaut ko tika ieekonomēts, un rezultātā tas ir nelietojams.

Kopumā attieksme ir laba līdz brīdim, kad paraksti līgumu. Pēctam viss iet tikai uz leju.

Beigās noteiktu neiesaku Kaamos projektus. Nezinu, šis ir mans pirmais dzīvoklis, un varbūt tā ir standarta situācija jauno projektu vidū, bet esmu diezgan vīlies attīstītājā, viņu attieksmē un kvalitātes uzraudzībā. Kaamos noteikti nav "kvalitāte no ziemeļeiropas".

K